Sõna “madrats”

Sõna „madrats” tuleneb araabiakeelsetest sõnadest “viskama” ja “koht, kuhu visatakse” või “padi”. Ristisõdade aegadel võtsid eurooplased üle araablaste kombe magada patjadel, mis olid põrandale visatud, ning sõna “madrats” jõudis keskaegsesse inglise keelde romaani keelte kaudu.

Kuigi madratsi võib panna otse põrandale, on see tavaliselt asetatud maapinnast kõrgemal asetsevale lavatsile (näiteks platvormvoodi, metallvedrudega voodiraam või lippidega voodipõhi). Ajalooliselt on madratsid olnud täidetud väga erinevate looduslike materjalidega, muuhulgas õlgede ja sulgedega. Kaasaegsed madratsid sisaldavad tavaliselt sisemist vedrustust või selliseid materjale nagu lateks, viskoelastne poroloon või teised poroloonimargid. Madratsite sisuks võib olla ka õhk ja vesi.

Meie valikus…

on väga palju erinevate tootjate madratseid, igalühel neist on omad head omadused.
Siin allpool püüame tutvustada neid lähemalt:

Stroma

Stroma – D.A.Stroman LTD on üks suurimaid Küprose madratsitootjaid. Aastate jooksul on ettevõte kasvanud ja arenenud ning selle aluseks on olnud ettevõtte lihtne visioon – valmistada parimad tooteid heaks uneks, mida saaks uhkusega soovitada ka oma sõpradele ja perele! 

Stroma 30-aastane kogemus, pidevad madratsite turu-uuringud ja innovatsioonid tootmises, käsitöö ja kvaliteetsed materjalid, mis vastavad Euroopa kvaliteedistandarditele nagu Öko-Tex 100, Eco Label jpt, on võimaldanud luua kvaliteetseid tooteid nii kohalikule-, kui ka välisturule. Stroma madratsid on testitud Rahvusvahelises Mööblitootjate Assotsiatsioonis (FIRA International LTD, Suurbritannia) ja olemas on sertifikaadid BS NE 1957:2000 kvaliteedistandarditele vastavuse kohta.
Alates 1995. aastast ekspordib Stroma oma tooteid paljudesse riikidesse – Suurbritanniasse, Venemaale, Soome, Hispaaniasse, Kreekasse, Eestisse, Lätti, Leetu, Kuveiti ja Bulgaariasse.
Stroma tootevalikus on erinevad madratsid, madratsikatted, padjad ja madratsite kaitselinad.

Tooraine madratsite valmistamiseks tuleb Euroopast, va külje tugivedrud, mis tulevad Ameerika Ühendriikidest. Peamise materjalina kasutatakse termotöödeldud puuvilla, mis tagab parima kvaliteediga lõpptoote. Puuvilla töötlemise käigus spetsiaalses kuumutusahjus steriliseeritakse mikroobid, nii tagatakse materjali vastupidavus ilma keemilise töötlemiseta. Lisaks puuvillale kasutakse madratsite täidesena ja/või kangamaterjalina linakiud, kookost, lambavilla, kaamelivilla, lateksit.
Stroma toodete erinevusena võib välja uua – naturaalsed ja hingavad materjalid, käsitöö, madratsit tugevdav küljevedru ning 7-aastane garantii vedrudele.
Inimene veedab magades peaaegu kolmandiku oma elust. Hea uni ja puhkus on üks peamisi viise, kuidas inimene taastab jõudu uueks päevaks! Nii et, hea uni on hea tervise aluseks!

Lähemalt saate tutvuda Stroma madratsitega siit!